Wyszukaj:

Komunikaty:

  • Mateusz Caban – uczeń klasy akordeonu – w programie Dzień Dobry TVN - link
  • consectetur adipiscing elit
  • Sed hendrerit, libero sit amet condimentum efficitur, magna sem consectetur sapien, in placerat sem mauris fermentum ipsum
  • Nulla in facilisis felis. Mauris lacinia erat nulla, sed venenatis eros blandit eu
  • Lorem ipsum dolor sit amet
  • Nulla in facilisis felis. Mauris lacinia erat nulla, sed venenatis eros blandit eu
  • Lorem ipsum dolor sit amet

Wideo:

Projekty:


Galeria:

Osiągnięcia:

Kalendarium na rok szkolny 2016/2017

Wrzesień

1.09.2017 r. – Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego dla POSM (Aula)
1.09.2017 r. – Uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego dla PSM I i II stopnia – Koncert oraz Ślubowanie klas pierwszych (Aula)
19.09.2017 r. – Kiermasz książek i nut – PWN (Foyer Auli)
22.09.2017 r. – Spotkania z absolwentem- Koncert zespołu Grzegorza Włodarczyka – kontrabas (Aula)
23.09.2017 r. – Warsztaty muzyki Gospel (Aula)
23-24.09.2017 r. – Koncerty orkiestry i chóru ZSM w ramach festiwalu „Szalone dni muzyki” (Warszawa)
23-28.09.2017 r. – Audycje umuzykalniające dla dzieci (Aula)
29.09.2017 r. – Koncert Orkiestry ZSM po Festiwalu „Szalone dni muzyki” (Filharmonia Częstochowska)
30.09.2017 r. – Koncert finalistów konkursu „Młody Muzyk Roku” udział ucznia – Karola Mastalerza (saksofon) (Filharmonia w Słupsku)


Pażdziernik

3.10.2017 r. – Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki (Aula)
4.10.2017 r. – Aula – Audycja klasy skrzypiec (Aula)
6.10.2017 r. – Występ ucznia Miłosza Caban na inauguracji Roku Akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Politechnika Częstochowska)
7.10.2017 r. – Koncert gitarowy z udziałem studentów ADJ (Aula)
13.10.2017 r. – Audycje umuzykalniające (Aula)
16.10.2017 r. – Audycje umuzykalniające (Aula)
17.10.2017 r. – Audycja klas instrumentów dętych blaszanych (Aula)
18.10.2017 r. – Audycja klasy organów (Aula)
18.10.2017 r. – Audycja klasy skrzypiec (Aula)
19.10.2017 r. – Wyjazd klas IV,V szkół II stopnia na koncert NOSPR- u (Katowice)
20.10.2017 r. – Audycje umuzykalniające (Aula)
21.10.2017 r. – Audycje umuzykalniające (Aula)
24.10.2017 r. – Audycja klasy fortepianu kl. II c 6 i klas II c 4 (Aula)
24.10.2017 r. – Audycja klasy fortepianu (Aula)
24.10.2017 r. – Audycja klasy fletu i saksofonu (Aula)
25.10.2017 r. – Pasowanie na ucznia – klasy pierwsze cyklu 6 – letniego (Aula)
26.10.2017 r. – Audycja uczniów klasy klarnetu (Aula)
26.103.11.2017 r. – Wyjazd grupy młodzieży na Międzynarodowe Spotkania Młodzieży Muzycznej w Neumarkt (Niemcy)


Listopad

3 Gminny Ośrodek Kultury w Rędzinach – Występ uczniów ZSM – POSM II st. (Miłosz Caban)
3 Aula – Audycja klas gitary
4 Klasy – Wywiadówki
4-6 Rzeszów – Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych
6 Kościół Rektoracki NMP – Msza Św. za zmarłych pracowników szkoły
6-8 Bytom – Ogólnopolski Konkurs Puzonowo-tubowy
7 Sala 40 – Przesłuchania gam uczniów klas skrzypiec szkół II stopnia
7 Żywiec – Beskidzkie Spotkania Zespołów Kameralnych
7 Aula – Audycja klas akordeonu
7 Aula – Audycja tematyczna klas fortepianu (kl III C 6, kl. II C 4) – Sonatina w utworach fortepianowych
7 Aula – Audycja klas instrumentów dętych blaszanych
8 Aula – Konsultacja w klasach skrzypiec – Prowadzący dr hab. Łukasz Błaszczyk (Akademia Muzyczna w Łodzi)
8 Zamek Królewski w Warszawie – Rozdanie Stypendiów MKiDN za osiągnięcia artystyczne (Karol Mastalerz, Mateusz Sowa)
8 Aula – Audycja klasy skrzypiec
9 Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej – Występ uczniów ZSM – POSM II st. (Aleksandra Tyrek – skrzypce)
10 Aula – Audycja klasy skrzypiec
14 Aula – Audycja klas klarnetu
14 Aula – Audycja klas instrumentów dętych blaszanych
14 Aula – Audycja klasy skrzypiec
15 Aula – Przesłuchania uczniów klas fortepianu ( II,III c4, IV, V c6)
16 Aula – Audycja w wykonaniu uczniów sekcji instrumentów dętych przed konkursem w Jastrzębiu Zdroju
17 Aula – Audycja klas skrzypiec
17-19 Jastrzębie Zdrój – XI Międzynarodowy Konkurs ”Instrumenty Dęte”
21 Aula – Audycja klas fletu i saksofonu
21 Aula – Audycja klas fortepianu
21-26 Wrocław – IV Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. W. Ernsta i K. Szymanowskiego we Wrocławiu
22 Aula – Audycja klas skrzypiec
22 Aula – Audycja klasy wiolonczeli
24 Aula – Audycja klas fortepianu wydziału rytmiki
24 Aula – Audycja klasy skrzypiec
24-25 Toruń – XI Ogólnopolski Konkurs Perkusyjny im. Bernarda Lewańskiego
24-25 Racibórz – Wojewódzki Konkurs Akordeonowy szkół muzycznych II stopnia
24-26 Wrocław – X Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych dęte drewniane
25-27 Kraków – Ogólnopolski Konkurs Muzyki Kameralnej „Wokół Mozarta”
28-29 ZSM Sosnowiec – Przesłuchania CEA – instrumenty dęte blaszane
28, 29, 30 KLASY – Przesłuchania semestralne gam i etiud – sekcja instrumentów dętych i perkusji
28 Aula – Audycja klasy kontrabasu
29 Sala 59 – Audycja klas gitary
29 Aula – Audycja klasy organów
30 OSM I i II st. Bytom – Przesłuchania CEA – akordeon, zespoły akordeonowe
30 Aula – Audycja klas perkusji, fletu i fagotu


Grudzień

1 Aula – Audycja klasy skrzypiec

1-4 Poznań – XIII Młodzieżowy Konkurs Wiolonczelowy im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Poznaniu

1 Aula – Audycja klasy skrzypiec

1 Bytom – Przesłuchania CEA szkół I stopnia – wiolonczela

2 Ratusz Miejski – Występ uczniów na uroczystości miejskiej

3 Rybnik – Mikołajkowy Konkurs Gitarowy

5 Akademia Muzyczna Katowice – Koncert uczniów sekcji instrumentów dętych klas dyplomowych regionu śląskiego

5-6

ZPSM Katowice – Przesłuchania CEA szkół I stopnia – instrumenty dęte drewniane

6

Ratusz Miejski – Rozdanie Nagród Miasta Częstochowy dla uczniów uzdolnionych artystycznie znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej na rok 2017

6

Aula – Audycja klasy skrzypiec

6-9

Przeworsk – XII Międzynarodowy Festiwal Saksofonowy – Przeworsk 2016

6-10

Kraków – V Ogólnopolski Konkurs skrzypcowy im. Rodziny Grobliczów

7

Sala 59 – Audycja klasy skrzypiec

7

Aula – Audycja klasy fletu, oboju i perkusji

7-8

PSM I i II st. Katowice – Przesłuchania CEA szkół I stopnia – fortepian

8

Aula – Audycja klasy wiolonczeli

8-10

Przemyśl – Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej

9

Aula – Audycja klas fortepianu dodatkowego uczniów kl. VI C 6

9

Aula – Audycja klas fortepianu dodatkowego uczniów kl. IV C 4

9

Regionalny Ośrodek Kultury – Występ uczniów POSM II stopnia z klasy waltorni

9

Gimnazjum nr 17 – Wigilia dla mieszkańców Częstochowy – oprawa muzyczna

12

Aula – Audycja klasy skrzypiec

12-14

ZPSM Katowice – Przesłuchania CEA szkół I stopnia – perkusja

13

Aula – Szkolny konkurs klas skrzypiec

13

ZPSM Katowice – Regionalny przesłuchania etiud klas waltorni szkół II stopnia –

15

Aula – Przesłuchania dyplomantów klas fortepianu do koncertu z orkiestrą filharmonii

15

Częstochowa – Spotkanie Wigilijne słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku – oprawa muzyczna

15-16

PSM I i II st. Katowice – Przesłuchania CEA szkół I stopnia – skrzypce

16

Aula – Wykład i koncert klawesynisty w ramach Dnia patrona szkoły (dla II stopnia)

16

Aula – Konkurs Nie tylko Rota w ramach roku Feliksa Nowowiejskiego

16

Aula – Wykład i koncert klawesynisty w ramach Dnia patrona szkoły (dla I stopnia)

16-17

Poznań – I Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy im. J. Kaliszewskiej

20

Aula – Koncert kolęd w wykonaniu uczniów klas III cyklu 6 letniego

20

Aula – Koncert kolęd w wykonaniu uczniów klas I cyklu 6 letniego, klas I cyklu 4- letniego

21

Aula – Spotkanie z dr Zbigniewem Pilchem (Akademia Muzyczna w Krakowie) wykład pt. „Telemann dla wszystkich” w ramach Dnia patrona szkoły

21

Klasy – wywiadówki

22

Klasy – Wspólne kolędowanie

22

BAZYLIKA JASNOGÓRSKA – Dzień patrona szkoły – koncert uczniów


Styczeń

5

PSM I st. Lubliniec – Koncert uczniów ZSM

9

Aula – Koncert kolęd w wykonaniu uczniów klas akordeonu

10

Aula – Koncert kolęd w wykonaniu uczniów klas fortepianu

11

Aula – Koncert zespołów kameralnych

12

Aula – RADA KLASYFIKACYJNA

13

Aula – Wywiadówki

16

Zakład energetyczny – Występ uczniów ZSM – kolędy

25

Akademia Muzyczna Katowice – I Meeting Saksofonowy – udział czynny ucznia Karola Mastalerza w lekcjach mistrzowskich prowadzonych przez prof. Vincent’a David’a (Konserwatorium Paryskie)

16-28

F E R I E


Luty

7

Aula – Koncert dla Babci i Dziadka w wykonaniu uczniów klasy II cyklu 6-letniego

7

CENSA Warszawa – Udział nauczycieli klas fortepianu szkoły I st. w szkoleniu „Świat dźwiękiem pisany”

13

Aula – Rada Pedagogiczna

16

Aula – Audycja uczniów klas fortepianu wydziału instrumentalnego i wydziału rytmiki

16

Aula – Audycja uczniów klas skrzypiec

16

Sala 44 – Kurs przygotowawczy do szkół II stopnia

21

Aula – Audycja uczniów klas skrzypiec

22

Filharmonia Częstochowska – POPIS UCZNIÓW PSM I stopnia

23

Aula – Audycja uczniów klasy waltorni

23

Sala 44 – Kurs przygotowawczy do szkół II stopnia

24

Aula – Konsultacje metodyczne w klasie saksofonu – prowadzący Bernard Steuer


Marzec

1

Sala 25 – Konsultacje dla kandydatów do PSM I stopnia

2

Sala 59 – Przesłuchania gam i pasaży, czytanie nut a’vista kl. IV, V c6, kl. III c4

2

Aula – Audycja klas akordeonu

3

Aula – Wykład i konsultacje w klasach fortepianu – prowadzący ad. Hubert Salwarowski (Akademia Muzyczna w Katowicach)

7

Sala 59 – Sprawdzian końcowy z kształcenia słuchu

8

Aula – Zebranie Rady Pedagogicznej

8

Sala 25 – Konsultacje dla kandydatów do PSM I stopnia

9

Aula – Audycja klasy altówki

9

PSM I st. Radomsko – Koncert uczniów ZSM – „Instrumenty dęte blaszane”

10

Sala 24 – Sprawdzian końcowy z kształcenia słuchu

10-13

Toruń – IV Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy dla uczniów szkół muz. I i II stopnia

10

Aula – Recital fortepianowy Ludomiry Grądman – w kręgu Klasyków Wiedeńskich

13

Katowice – Udział nauczycieli w szkoleniu – Prawo autorskie w szkołach artystycznych

13

Aula – Przesłuchania końcowe klas dyplomowych (akordeon)

14

Aula – Przesłuchania końcowe klas dyplomowych (instrumenty dęte blaszane)

14

Aula – Audycja klas gitary

15

Aula – Przesłuchania końcowe klas dyplomowych / instrumenty dęte drewniane/

15

Sala 25 – Konsultacje dla kandydatów do PSM I stopnia

16

Aula – Przesłuchania końcowe klas dyplomowych / instrumenty smyczkowe i gitara/

16

Sala 59 – Popis uczniów klas fortepianu (IV , V c 6, III c 4)

17

Aula – Przesłuchania końcowe klas dyplomowych (fortepian, organy)

17

Klasy – Wywiadówka

18 -19

Wrocław – XXXV Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kameralnych szkół muzycznych II stopnia

18 -19

Akademia Muzyczna Katowice – Dni Klarnetu – udział uczniów klas klarnetu

20

Sala 25 – Sprawdzian końcowy klas dyplomowych Formy muzyczne

21

ZPSM Katowice – Przegląd zespołów rytmiki szkół I stopnia Regionu Śląskiego

21

Aula – Audycja klasy skrzypiec

22

Sala 25 – Konsultacje dla kandydatów do PSM I stopnia

22

Sala perkusji – Konsultacje w klasie perkusji – wykład. „Warsztat perkusisty’” prowadzący mgr Krzysztof Nowakowski

23

Sala 25 – Sprawdzian końcowy klas dyplomowych Historia muzyki

23

Aula – Audycja klasy wiolonczeli

23-25

Katowice – II Śląski Konkurs Saksofonowy

24

Jasło – XII Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz

24

Filharmonia Częstochowska – KONCERT DYPLOMANTÓW ZSM

24-25

Słupca – Ogólnopolski Konkurs Akordeonowy

27-28

Aula – DNI OTWARTE SZKOŁY

29

NOSPR – Wyjazd uczniów na koncert edukacyjny – kl. II, III POSM

29

Sala 25 – Konsultacje dla kandydatów do PSM I stopnia

30

Aula – Szkolny Konkurs Sekcji Fortepianu szkoły I stopnia

30

Aula – RADA KLASYFIKACYJNA KLAS DYPLOMOWYCH


Kwiecień

brak wydarzeń


Maj

brak wydarzeń


Czerwiec

brak wydarzeń