Osiągnięcia

2015/2016


Stypendyści:

Stypendium Prezesa Rady Ministrów: Monika Suchecka – (POSM kl. VI) – skrzypce
Stypendium Prezydenta Częstochowy za osiągnięcia artystyczne na rok szkolny 2015/2016: Maria Belica – (POSM kl. III) – skrzypce

Małgorzata Kluska – (PSM I st. kl. V) – wiolonczela

Filip Kołaczyk – (POSM kl. VI) – puzon

Oskar Kucharski – (POSM kl. VI) – tuba

Karol Mastalerz – (POSM kl. II) – saksofon

Wiktor Tukaj – (POSM kl. VI) – waltornia

Mateusz Sowa – (POSM kl. V) – klarnet

Zuzanna Lipka – (absolwentka 2015) – skrzypce

Daria Pacuda – (absolwentka 2015) – skrzypce

Agata Piątek – (absolwentka 2015) – klarnet

Nagroda Prezydenta Miasta Częstochowy dla uczniów uzdolnionych artystycznie: NIE PRZYZNANO
Stypendium dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej NIE PRZYZNANO
Stypendium MKiDN (Dyplomanci 2015) Agata Piątek – klarnet

Osiągnięcia nauczycieli i uczniów – szczegóły


Regionalne Przesłuchania Centrum Edukacji Artystycznej
klas V i VI szkół muzycznych II stopnia
i zespołów kameralnych szkół muzycznych I stopnia

L.p. UCZNIOWIE ZAKWALIFIKOWANI DO PRZESŁUCHAŃ PRZESŁUCHANIA REGIONALNE Nauczyciel / Akompaniator
Uczeń Instrument finalista / udział średnia punktów
1 Sebastian Łobos (POSM kl. VI) fortepian udział 20,00 Henryka Zasempa – Kozera
2 Blanka Bodziachowska (POSM kl. VI) skrzypce udział 20,33 Grażyna Mielińska / Michał Ostalski
3 Sylwia Majchrzak (POSM kl. VI) altówka udział 22,00 Tomasz Ptak / Irina Gajewaja
4 Aleksandra Stępień (POSM kl. V) altówka udział 21,00 Agnieszka Sygiet / Jakub Brawata
5 Sylwia Makowska (POSM kl. V) klarnet udział 20,00 Włodzimierz Gołębiowski / Tomir Kaczmarek
6 Maciej Kropidłowski (POSM kl. VI) trąbka udział 19,33 Marek Piątek / Andrzej Kloś
7 Justyna Pietrzak (POSM kl. VI) trąbka udział 19,66 Marek Piątek / Andrzej Kloś
8 Michał Kropidłowski (POSM kl. VI) waltornia udział 19,33 Maryla Limanowska / Andrzej Kloś
9 Wiktor Tukaj (POSM kl. VI) waltornia udział 22,33 Maryla Limanowska / Andrzej Kloś
10 Filip Kołaczyk (POSM kl. VI) puzon udział 23,33 Łukasz Gwóźdź / Andrzej Kloś
11 Oskar Kucharski (POSM kl. VI) tuba udział 23,66 Łukasz Gwóźdź / Irina Gajewaja
12 Jędrzej Tukaj (POSM kl. VI) perkusja udział 21,66 Marcin Serwaciński
13 Zuzanna Gadzinowska
Marcel Łysak
Karol Cierpiał
(POSM i PSM II stopnia)
trio akordeonowe udział 19,50 Michał Stogniew
14 Agata Konieczko
Weronika Jędrzejczyk
(PSM I stopnia)
duet fortepianowy udział 19,00 Iwona Czarny
Wyróżnienia komisji oceniającej otrzymali uczniowie:
Sylwia Majchrzak
i Aleksandra Stępień ,
nauczyciele : Tomasz Ptak ,Agnieszka Sygiet
oraz akompaniatorzy Irina Gajewaja
i Jakub Brawata

Laureaci i uczniowie biorący udział w konkursach muzycznych:

– międzynarodowych – ogólnopolskich – innych
L.p. Uczeń
(klasa)
Dziedzina Miejsce Nazwa imprezy Nauczyciel Dyplom / Plakat
1. Justyna Kusztal
(POSM kl. VI)
obój udział
uczestnik II etapu
VI Ogólnopolski Festiwal Fagotowo-Obojowy im. Wiktora Osadzina i Edwarda Mandery

27-29.10.2015 Bytom

Marcin Langner
2. Orkiestra symfoniczna ZSM orkiestra II miejsce
(jury konkursu)V miejsce
(internauci)
III Ogólnopolski Konkurs Orkiestr Szkół Muzycznych II stopnia

Nagranie telewizyjne koncertu – maj 2015

15 listopada 2015

Zygmunt Nitkiewicz
3. Maria Belica
(POSM kl. III)
skrzypce udział (II etap)
(grupa starsza)
XI Ogólnopolski Konkurs Skrzypcowy Pamięci Aleksandry Januszajtis

18-21.11.2015 Gdańsk

Aleksandra Szwejkowska-Belica
4. Maciej Kropidłowski
(POSM kl. VI)
trąbka udział VI Ogólnopolski Konkurs im. Ludwika Lutaka

19-21.11.2015 Kraków

Marek Piątek
5. Justyna Pietrzak
(POSM kl. VI)
udział Marek Piątek
6. Wiktor Tukaj
(POSM kl. VI)
waltornia II miejsce Maryla Limanowska
7. Filip Kołaczyk
(POSM kl. VI)
puzon II miejsce Łukasz Gwóźdź
8. Oskar Kucharski
(POSM kl. VI)
tuba wyróżnienie I stopnia Łukasz Gwóźdź
9. Krzysztof Pyrkosz
(POSM kl. V)
udział Łukasz Gwóźdź
10. Aleksandra Tyrek
(POSM kl. IV)
skrzypce II miejsce ex aequo
(grupa starsza)
VI Młodzieżowy Konkurs na skrzypce solo im. prof. Tadeusza Wrońskiego

20-21.11.2015 Tomaszów Mazowiecki

Elżbieta Urbańska
11. Bartosz Dyner
(POSM kl. II)
udział Elżbieta Urbańska
12. Adam Rybka
(PSM kl. V c6)
saksofon udział XV Konkurs Młodych Solistów

25–27.11.2015 Jaworzno

Robert Gudaja
13. Marta Kijas
(PSM kl. V c4)
klarnet udział Wojciech Pyda
14. Kornelia Gorzelak
(PSM kl. V c6)
udział Wojciech Pyda
15. Maciej Kropidłowski
(POSM kl. VI)
trąbka udział IX Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych

26-28.11.2015 Wrocław

Marek Piątek
16. Justyna Pietrzak
(POSM kl. VI)
udział Marek Piątek
17. Wiktor Tukaj
(POSM kl. VI)
waltornia III nagroda ex aequo Maryla Limanowska
18. Michał Kropidłowski
(POSM kl. V)
udział Maryla Limanowska
19. Filip Kołaczyk(POSM kl. VI) puzon wyróżnienie I stopnia Łukasz Gwóźdź
20. Krzysztof Pyrkosz

(POSM kl. V)

tuba I nagroda Łukasz Gwóźdź
21. Oskar Kucharski

(POSM kl. VI)

III nagroda ex aequo Łukasz Gwóźdź
22. Małgorzata Kluska

(PSM kl. V c6)

wiolonczela udział XI Konkurs Młodych Wiolonczelistów

27–28.11.2015 Wrocław

Jolanta Mulszanowska
23. Wiktor Tukaj
(POSM kl. VI)
waltornia II nagroda

ex aqueo

IV Ogólnopolski Konkurs Waltornistów im. prof. E. Golnika w ramach VII Festiwalu Waltorniowego

30.11 – 03.12.2015 Łódź

Maryla Limanowska
24. Michał Kropidłowski
(POSM kl. V)
finalista Maryla Limanowska
25. Sylwia Majchrzak
(POSM kl. V)
altówka udział I Ogólnopolski Konkurs Altówkowy im. M. Karłowicza

03-06.12.2015 Poznań

Tomasz Ptak
26. Małgorzata Kluska

(PSM kl. V c6)

wiolonczela wyróżnienie

w grupie I

40 Ogólnopolski Konkurs Bachowski im. Stanisława Hajzera

06.12.2015 Zielona Góra

Jolanta Mulszanowska
27. Maria Belica

(POSM kl. III)

skrzypce wyróżnienie

w kategorii IV

V Grudziądzki Konkurs Skrzypcowy im. Piotra Janowskiego

10-12.12.2015 Grudziądz

Aleksandra Szwejkowska-Belica
28. Łucja Włodarczyk

(POSM kl. II)

fortepian udział

w grupie I

XII Spotkania Najmłodszych Pianistów

11-12.12.2015 Sieradz

Teresa Ptak
29. Milena Rogula

(POSM kl. I)

Karolina Kopytko

(POSM kl. I)

duet udział VI Ogólnopolski Konkurs „Gitara w muzyce kameralnej”

11-12.03.2016 Tychy

Beata Ciesielska

Agnieszka Sygiet

30. Emilia Kamińska

(PSM kl. IV c6)

skrzypce udział XV Ogólnopolskie Prezentacje Miniatur Skrzypcowych

11-12.03.2016 Sieradz

Małgorzata Kryś
31. Emilia Sanders

(PSM kl. II c6)

udział Małgorzata Kryś
32. Karol Mastalerz

(POSM kl. II)

saksofon III miejsce
(ex aequo)
Międzynarodowy Konkurs Saksofonowy

14-16.03.2016 Wrocław

Robert Gudaja
33. Maria Pełczyk

(POSM kl. III)

udział Robert Gudaja
34. Dominik Troczka

(POSM kl. IV)

udział Robert Gudaja
35. Maciej Mazurek

(POSM kl. IV)

udział Robert Gudaja
36. Zespół Rytmiki PSM I stopnia rytmika wyróżnienie VII Przegląd Zespołów Rytmiki Szkół Muzycznych I stopnia i Baletowych Regionu Śląskiego

15.03.2016 Katowice

Barbara Hrabia
37. Anna Dłużniewska

(POSM kl. V)

kształcenie słuchu wyróżnienie Festiwal Wyobraźni Muzycznej mYear2016

18-20.03.2016 Wrocław

Agnieszka Sanecka
38. Piotr Kornacki

(POSM kl. IV)

udział

(II etap)

Agnieszka Sanecka
39. Katarzyna Rajzer

(POSM kl. IV)

udział

(II etap)

Agnieszka Sanecka
40. Jakub Mizera

(POSM kl. IV)

udział

(II etap)

Agnieszka Sanecka
41. Karol Mastalerz

(POSM kl. II

udział

(II etap)

Agnieszka Sanecka
42. Michał Kropidłowski

(POSM kl. V)

waltornia wyróżnienie III Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych Blaszanych

04-06.04.2016 Opole

Maryla Limanowska
43. Krzysztof Pyrkosz

(POSM kl. V)

tuba wyróżnienie Łukasz Gwóźdź
44. Mateusz Sowa

(POSM kl. V)

klarnet II miejsce Konkurs Klarnetowy Centrum Edukacji Artystycznej

07-08.04.2016 Katowice

Włodzimierz Gołębiowski
45. Kamila Dmytrykiw

(POSM kl. IV)

udział Włodzimierz Gołębiowski
46. Kamila Dmytrykiw
Mateusz Sowa
Sylwia Makowska
Zofia Placzyńska
Roksana Małolepsza
Olga Tukaj
sekstet klarnetowy III miejsce Konkurs Kameralnych Zespołów Dętych Centrum Edukacji Artystycznej

08-09.04.2016 Kielce

Włodzimierz Gołębiowski
47. Maciej Kropidłowski
Justyna Pietrzak
Wiktor Tukaj
Filip Kołaczyk
Oskar Kucharski
Olga Tukaj
kwintet instrumentów dętych blaszanych udział
48. Karol Mastalerz

(POSM kl.II)

saksofon finalista Konkurs Młody Muzyk Roku 2016

11.04.2016 Warszawa

Robert Gudaja
49. Amelia Pinderak

(PSM I st. kl. VI c6)

fortepian III miejsce

(w grupie III)

IX Ogólnopolski Konkurs Pianistyczny im. Emmy Altberg

21-22.04.2016 Łódź

Teresa Ptak
50. Miłosz Caban

(POSM kl. I)

akordeon udział XIX Międzynarodowe Spotkania Akordeonowe „SANOK 2016”

21-24.04.2016 Sanok

Michał Stogniew
51. Maria Belica

(POSM kl. III)

skrzypce wyróżnienie

(w kategorii C)

IV Ogólnopolski Cieszyński Konkurs Skrzypcowy

24-26.04.2016 Cieszyn

Aleksandra Szwejkowska-Belica
52. Aleksandra Tyrek

(POSM IV)

udział Elżbieta Urbańska
53. Julia Mazur

(POSM II)

udział Michał Szymczak
54. Michał Spruch

(PSM II st. kl. IV c6)

udział Ewa Drobner
55. Karol Mastalerz

(POSM kl. II)

saksofon I miejsce

(w II grupie wiekowej)

XXIII Śląski Konkurs Instrumenty Dęte „Drewno dla najmłodszych”

27-29.04.2016 Dąbrowa Górnicza

Robert Gudaja
56. Marta Kijas

(PSM kl. V c4)

klarnet wyróżnienie

(w I grupie wiekowej)

Wojciech Pyda
57. Maria Belica

(POSM kl. III)

skrzypce IV miejsce XX Międzynarodowy Konkurs „Talents for Europe”

01.05.2016 Dolný Kubín

Aleksandra Szwejkowska-Belica
58. Maria Pełczyk

(POSM kl. III)

saksofon wyróżnienie

(grupa II)

XXXVII Konkurs Młodego Muzyka „SZCZECINEK 2016”

06-08.05.2016 Cieszyn

Robert Gudaja
59. Karol Mastalerz

(POSM kl. II)

wyróżnienie

(grupa II)

Robert Gudaja
60. Roksana Małolepsza

(POSM kl. III)

klarnet wyróżnienie

(grupa II)

Włodzimierz Gołębiowski
61. Kamila Dmytrykiw

(POSM kl. IV)

wyróżnienie

(grupa III)

Włodzimierz Gołębiowski
62. Krzysztof Pyrkosz

(POSM kl. V)

tuba wyróżnienie

(grupa III)

Łukasz Gwóźdź
63. Dominik Troczka

(POSM kl. IV)

saksofon udział Robert Gudaja
64. Paweł Mazik

(POSM kl. IV)

trąbka udział Marek Piątek
65. Karol Mastalerz

(POSM kl. II)

saksofon II miejsce

(grupa III)

III Ogólnopolski Konkurs Instrumentów Dętych

11-14.05.2016 Sosnowiec

Robert Gudaja
66. Maria Pełczyk

(POSM kl. III)

wyróżnienie

(grupa II)

Robert Gudaja
67. Mateusz Sowa

(POSM kl. V)

klarnet II miejsce Włodzimierz Gołębiowski
68. Kamila Dmytrykiw

(POSM kl. IV)

II miejsce Włodzimierz Gołębiowski
69. Marta Kijas

(PSM kl. V c4)

III miejsce

(grupa II)

Wojciech Pyda
70. Roksana Małolepsza

(POSM kl. III)

wyróżnienie

(grupa II)

Włodzimierz Gołębiowski
71. Łukasz Szyszko

( kl. )

perkusja II miejsce
(ex aequo)(kat. werbel
do lat 16)
XII Konkurs gry na zestawie perkusyjnym oraz werblu

DRUM BATTLE Rhythm Festival

19-21.05.2016 Legnica

Marcin Serwaciński
72. Kamila Dmytrykiw
Mateusz Sowa
Sylwia Makowska
Zofia Placzyńska
Roksana Małolepsza
Olga Tukaj
sekstet klarnetowy III miejsce

(kat. IV)

III Międzynarodowy Konkurs Instrumentów Dętych

09-12.06.2016 Warszawa

Włodzimierz Gołębiowski
73. Kamila Dmytrykiw

(POSM kl. IV)

klarnet III miejsce

(kat. IV)

Włodzimierz Gołębiowski

 

Uczniowie biorący udział w koncertach, kursach, warsztatach, lekcjach mistrzowskich:

– międzynarodowych – ogólnopolskich – innych
L.p. Uczeń / zespół Nazwa imprezy Miejsce i data imprezy Nauczyciel Dyplom / Plakat
1. Uczniowie ZSM III Festiwal Jurajska Jesień Muzyczna Częstochowa

18.09–17.10.2015

Aleksandra Szwejkowska-Belica
2. Orkiestra Symfoniczna ZSM Festiwal La Folle Journée / Szalone Dni Muzyki Warszawa

25-27.09.2015

Zygmunt Nitkiewicz
3. Chór ZSM Koncert cecyliański Bazylika Jasnogórska

20.11.2015

Zygmunt Nitkiewicz
4. Kamila Dmytrykiw

(POSM kl. IV)

IV Mistrzowski Kurs Klarnetowo-Saksofonowy Jastrzębie-Zdrój

12–14.11.2015

Włodzimierz Gołębiowski
5. Mateusz Sowa

(POSM kl. IV)

Włodzimierz Gołębiowski
6. Karol Mastalerz

(POSM kl. II)

Robert Gudaja
7. Dominik Troczka

(POSM kl. IV)

Robert Gudaja
8. Maria Pełczyk

(POSM kl. III)

Robert Gudaja
9. Maria Belica

(POSM kl. III)

Mikołajki w Filharmonii Kielce

04.12.2015

Aleksandra Szwejkowska-Belica
10. Uczniowie ZSM Koncert z okazji Dnia Patrona Szkoły Bazylika Jasnogórska

18.12.2015

Mariola Jeziorowska

Zygmunt Nitkiewicz

11. Chór szkół II stopnia ZSM XXIV Koncert kolęd i pastorałek
„Hej kolęda, kolęda”
Olsztyn

10.01.2016

Zygmunt Nitkiewicz
12. Maria Belica

(POSM kl. III)

Zimowa Akademia Muzyki Lusławice

08.02-06.03.2016

Aleksandra Szwejkowska-Belica
13. Kamila Dmytrykiw

(POSM II st. kl. IV)

Włodzimierz Gołębiewski
14. Justyna Kusztal

(POSM kl. VI)

Marcin Langner
15. Dyplomanci ZSM Koncert Dyplomantów

link

Filharmonia Częstochowska

18.03.2016

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Częstochowskiej
16. Orkiestra Symfoniczna ZSM FEEL Harmony – poczuj klimat! Muzyka ze sceny i z ekranu

link

Filharmonia Częstochowska

31.03.2016

Zygmunt Nitkiewicz

 

Uczniowie biorący udział w konkursach z przedmiotów ogólnokształcących:

– międzynarodowych – ogólnopolskich – innych
L.p. Uczeń

(klasa)

Dziedzina Miejsce Nazwa imprezy Nauczyciel Dyplom / Plakat
1. Uczniowie klasy IV POSM II stopnia biblioteka udział Konkurs „Książki naszych marzeń”

(realizacja filmu)

Warszawa, październik 2015

Joanna Strogulska

Ewa Gonera

2. Daniel Henel
Wiktor Ociepa
Julia Mazur
Bartosz Dyner
język polski udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy Ewa Gonera
3. Daniel Henel
Małgorzata Borówka
Wiktor Ociepa
matematyka udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy Barbara Orkisz
4. Daniel Henel matematyka II etap Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy Barbara Orkisz
5. Miłosz Kozak
Wiktor Ociepa
Bartosz Dyner
Marta Weber
Julia Mazur
Maksymilian Rykała
Małgorzata Borówka
Zuzanna Sobecka
Daniel Henel
język angielski udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy Marta Madejska
6. Aleksandra Karczewska
Maksymilian Rykała
Wiktoria Cygan
biologia udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy Jolanta Nowak
7. Bartosz Dyner
Julia Mazur
Sara Stanisz
Karol Mastalerz
Wiktor Ociepa
Stanisław Belica
historia udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy Magdalena Otrębska
8. Julia Dudek
Dawid Henel
geografia udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy Iwona Pasieka
9. Dawid Henel
Roksana Małolepsza
Julia Skalik
Aleksandra Karczewska
wiedza o społeczeństwie udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy Katarzyna Szmidt
10. Maksymilian Rykała fizyka udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy Jadwiga Kałuża
11. Martyna Ociepa
Aleksandra Karczewska
chemia udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy Jadwiga Kałuża
12. Daniel Henel język niemiecki udział Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy Anna Ledwoń
12. Michał Pyrkosz
Zuzanna Sobecka
Małgorzata Borówka
Julia Skalik
Roksana Małolepsza
Julia Dudek
Martyna Ociepa
Daniel Henel
język angielski wyróżnienie Regionalny Przegląd Małych Form Teatralnych i Wokalnych w Języku angielskim Marta Madejska
13. Martyna Ociepa język angielski wyróżnienie Regionalny Przegląd Małych Form Teatralnych i Wokalnych w Języku angielskim Marta Madejska
14. Natalia Księżyk plastyka kwalifikacja do wystawy Wojewódzki Konkurs Plastyczny Małgorzata Kocik – Kowalczuk
15. Wiktor Ociepa fizyka wyróżnienie Ogólnopolski Konkurs Wiedzy dla Dzieci i Młodzieży Jadwiga Kałuża
16. Natalia Księżyk plastyka II miejsce Powiatowy Konkurs Plastyczny „Światło w pejzażu” Małgorzata Kocik – Kowalczuk
17. Oskar Kucharski
Marta Misiewicz
Monika Suchecka
historia muzyki etap szkolny Olimpiada artystyczna Wanda Malko
18. Maja Smolarek
Aleksandra
język polskii udział Powiatowy Konkurs Kaligraficzny „”I ty możesz zostać Mistrzem pióra” Ewa Gonera
19. Wiktor Ociepa
Małgorzata Borówka
Daniel Henel
Julia Skalik
język polskii udział Regionalny Konkurs Językoznawczy ”Z Norwidem ku poprawnej polszczyźnie” Ewa Gonera
20. Natalia Księżyk plastyka wyróżnienie Konkurs plastyczny „Ja jako sportowiec” Małgorzata Kocik–Kowalczuk
21. Małgorzata Borówka
Julia Dudek
Julia Skalik
biologia udział Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Ekologia na poważnie i wesoło” Jolanta Nowak
22. Bartosz Dyner
Julia Mazur
Marta Weber
biologia udział Powiatowy Konkurs „Ciało człowieka” Jolanta Nowak
23. Daniel Henel matematyka finalista Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z matematyki Barbara Orkisz

KONKURSY WEWNĄTRZSZKOLNE

KONKURS SZKOLNY DLA PIANISTÓW PSM I STOPNIA

Wyróżnienia

Wyniki konkursu

III SZKOLNY KONKURS SKRZYPCOWY NA MINIATURĘ

Wyniki

Wyniki konkursu