Pedagodzy

TADEUSZ WAWRZYNOWICZ
Dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej w Częstochowie w latach 1945-1971, wybitny pedagog, skrzypek znany także z wielu koncertów i recitali.

 

 

 

 


WOJCIECH ŁUKASZEWSKI
Dyrektor Państwowej szkoły Muzycznej I i II stopnia w latach 1971-1978, kompozytor, laureat licznych nagród i wyróżnień w konkursach kompozytorskich, recenzent wydarzeń muzycznych, prelegent koncertów, pedagog.

 

 

 


ADAM MROCZEK
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i Krakowie, dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych w latach 1978-2007, inicjator powstania PLM, reaktywował klasę organów. Organizator ogólnopolskich przesłuchań uczniów szkół muzycznych.
W wyniku jego osobistego zaangażowania zostały znakomicie poprawione warunki lokalowe szkoły.

 

 


EWA WARZECHA
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. W latach 1992-2005 kierownik sekcji fortepianu w PSM I st., od roku 2002 zastępca dyrektora ZSM, a od września 2007 dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych.

 

 

 


W roku szkolnym 2016/2017 w Zespole Szkół Muzycznych pracują:


nauczyciele Przedmiotów Ogólnokształcących:

Celina Brychcy-Giełażyn – Język polski
Ewa Gonera – Język polski, biblioteka, wychowawca klasy V
Izabela Kasprzyk – Język angielski
Małgorzata Kocik-Kowalczuk – Plastyka
Anna Ledwoń – Język niemiecki, wychowawca klasy VI
Marta Madejska – Język angielski, wychowawca klasy IV
Jolanta Nowak – Biologia
Urszula Nowak – Wychowanie fizyczne
Barbara Orkisz – Matematyka, informatyka, wychowawca klasy I
Magdalena Otrębska – Historia, podstawy przedsiębiorczości, wychowawca klasy VI
Iwona Pasieka – Geografia, edukacja dla bezpieczeństwa
Mariusz Skuza – Informatyka, technologia informacyjna
Joanna Strogulska – Biblioteka
Marek Strózik – Kierownik internatu, wychowanie fizyczne
Katarzyna Szmidt – Wiedza o społeczeństwie, historia, wychowawca klasy II
Małgorzata Świeboda – Język polski, wychowawca klasy III
Radosław Tatarczyk – Wychowanie fizyczne
Ks. Wojciech Torchalski – Religia
Anna Włodarczyk – Fizyka


nauczyciele Sekcji Przedmiotów Ogólnomuzycznych:

Beata Młynarczyk (kierownik sekcji) – Historia muzyki z literaturą, formy muzyczne, harmonia, analiza dzieła muzycznego
Anna Błoch – Rytmika z kształceniem słuchu, kształcenie słuchu, rytmika
Monika Blachowicz – Rytmika, kształcenie słuchu PSM I st.
Agnieszka Chomiaczewska – Kształcenie słuchu, rytmika, metodyka nauczania kształcenia słuchu i rytmiki
Marta Ćwiklińska – Rytmika, kształcenie słuchu PSM I st.
Barbara Hrabia – Improwizacja fortepianowa, rytmika
Mariola Jeziorowska – Dyrygent chórów PSM I st.
Paulina Kula – Audycje Muzyczne
Zygmunt Nitkiewicz – Dyrygent chórów POSM II st. i PSM II st., orkiestry symfonicznej ZSM, harmonia
Ewa Olesik – Kształcenie słuchu z audycjami muzycznymi, kształcenie słuchu
Magdalena Owczarek – Rytmika, improwizacja fortepianowa, technika ruchu, taniec
Mariola Pasternak – Podstawy kształcenie słuchu, kształcenie słuchu, kształcenie słuchu z audycjami muzycznymi
Marta Popowska – Audycje muzyczne PSM I st.
Anna Porębska – Kształcenie słuchu
Agnieszka Sanecka – Kształcenie słuchu
Mariusz Skuza – Kształcenie słuchu, zasady muzyki z elementami edycji nut, harmonia


nauczyciele Sekcji Instrumentów Dętych i Perkusji:

Włodzimierz Gołębiowski (kierownik sekcji) – Klarnet
Barbara Chlastacz – Flet
Robert Gudaja – Saksofon
Łukasz Gwóźdź – Puzon, tuba
Marcin Langer – Obój
Maryla Limanowska – Waltornia
Piotr Otręba – Fagot
Marek Piątek – Trąbka
Stanisław Przygoda – Waltornia
Wojciech Pyda – Klarnet
Marcin Serwaciński – Perkusja
Agnieszka Sygiet – Flet
Tomasz Tomecki – Trąbka


nauczyciele Sekcji Instrumentów Smyczkowych i Gitary:

Elżbieta Urbańska (kierownik sekcji) – Skrzypce
Marcin Chlastacz – Gitara
Beata Ciesielska – Gitara
Grażyna Ciesielska – Skrzypce
Ewa Drobner – Skrzypce
Michał Konopelski – Kontrabas
Małgorzata Kryś – Skrzypce
Grażyna Mielińska – Skrzypce
Jolanta Mulszanowska – Wiolonczela
Małgorzata Nowak – Gitara
Tomasz Ptak – Altówka
Serhii Rysanow – Wiolonczela
Aleksandra Szwejkowska-Belica – Skrzypce
Michał Szymczak – Skrzypce
Ewa Wesołowska – Wiolonczela


nauczyciele Sekcji Instrumentów Klawiszowych:

Maria Rajchel (kierownik sekcji I st.) – Fortepian
Henryka Zasempa-Kozera (kierownik sekcji II st.) – Fortepian
Jakub Brawata – Fortepian
Marian Brzóska – Akordeon
Jadwiga Chmielewska – Fortepian
Iwona Czarny – Fortepian, emisja głosu
Irina Gajewaja – Fortepian, akompaniament
Robert Gawroński – Fortepian
Ewa Gorzelak – Fortepian
Anna Jaśkiewicz – Akordeon
Tomir Kaczmarek – Akompaniament
Barbara Karaśkiewicz – Akompaniament
Małgorzata Kłoszewska – Fortepian
Andrzej Kloś – Fortepian, akompaniament
Marta Kwiatkowska – Fortepian
Urszula Ledwoń – Fortepian, akompaniament
Jan Mroczek – Organy
Aleksandra Nabiałek – Fortepian
Michał Ostalski – Akompaniament
Teresa Ptak – Fortepian
Michał Stogniew – Akordeon
Małgorzata Strojec – Fortepian
Agnieszka Sykulska – Fortepian
Marta Uchacz – Fortepian
Ewa Warzecha – Fortepian